Fotograf ślubny – w jaki sposób wybrać rozsądnie?

Najlepszy fotograf nie jest, jak wielu sądzi, nieuchwytnym artystą z kalendarzem zajętym na 3 lata do przodu i cenami rodem z Los Angeles. Najprawdopodobniej, najodpowiedniejszy dla Ciebie fotograf ślubny pracuje właśnie w Twoim województwie. W tym momencie najistotniejsze: Jak patrzeć na zdjęcia w portfolio danego fotografa? Na jakie szczegóły zwracać swoją uwagę? Jak dokonać najwłaściwszego wyboru?

Rzecz jasna skorzystanie z referencji znajomych nie jest złe, ale jeżeli polecają fotografa który robił u nich zdjęcia, lub u kogoś znajomego poproście aby pokazali Wam swoje zdjęcia ze ślubu i również formę w jakiej dostarczył zdjęcia. Jeśli były to fotoksiążki, drobiazgowo przegląnijcie je. Wypadałoby też zapytać jak byli zadowoleni z obsługi. Miejcie na uwadze że piękne zdjęcia ślubne to nie wszystko. Istotna jest też jakość obsługi klienta.

Zazwyczaj w małych miejscowościach fotografowie ślubni, którzy wystawiają rachunki są są uważani jako gorsi, mam na myśli prowadzone działalności, profesjonalne studia fotograficzne, Ci specjaliści są monopolistami w pewnym zakresie na swoim rynku. Co za tym idzie, nie doskonalą swoich umiejętności, nie uczą się, nie widzą potrzeby, bo mają po prostu klientów. Zasada ta nie zawsze się sprawdza, ona obowiązuje raczej w niewielkich miejscowościach.

Następnym elementem przy wyborze fotografa ślubnego jest miejsce robienia zdjęć. W przypadku gdy chcemy, aby nasze fotografie ślubne miały charakter fotoreportażu (np. od momentu przygotowań, poprzez ceremonię aż do zabawy weselnej), sesji studyjnej bądź także w plenerze, musimy najpierw sprawdzić czy wybrany przez nas fotograf ma tego typu opcję w swojej ofercie. Dobry fotograf koniecznie musi umieć wykonywać zdjęcia w miejscach o różnym oświetleniu, wykorzystując przy tym swoje umiejętności oraz posiadając odpowiedni aparat, a również potrafić pokazać na zdjęciach ślubnych urokliwe momenty.
Każdy ogarnięty fotograf posiada w Internecie portfolio, czyli przykładowe prace, po których można ocenić jakość zdjęć. Ważne, aby przyjrzeć się zdjęciom w studiu, w plenerze i fotografiom reportażowym pokazujące ślub. Nie trzeba wielkiego doświadczenia, aby poznać zwykłe zdjęcia od zdjęcia pokazującego profesjonalny poziom techniczny, interesujące kadry i kompozycję. Zdjęcia studyjne i plenerowe są pomysłowe i interesujące, a zdjęcia ze ślubu świetnie wyrażają emocję i radość wydarzenia.

Previous Entries Co jest współcześnie modne w fotografii ślubnej? Next Entries Wskazówki dotyczące planowania wieczoru panieńskiego